Afyon Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. Dünya

Dünya

Dünya

Çek özgür dalgıç dünya rekoru kırdı: Tek nefeste 52,1 metreye daldı

SoleKinG
0 18

Çek hür dalgıç David Vencl, tek nefeste dalgıç giysisi olmadan 52,1 metre derinliğe dalarak, dünya rekoruna imza attı.

Dünya

İsrail Cumhurbaşkanı Herzog: İsrail hayli tehlikeli bir durumda

SoleKinG
0 16

İsrail’de hükümetin yargı ıslahatı planının akabinde ülkedeki aksiyonlar 10 haftadır sürüyor. İsrail’deki durumun hayli tehlikeli olduğunu belirten İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog, “Çok tehlikeli, siyasi, ekonomik ve güvenlikle ilgili sonuçlar oluşabilir.” dedi.

Dünya

Fransız askerlerinden kentin göbeğinde tatbikat

SoleKinG
0 15

Fransa’nın Cahors kenti merkezinde, Orion23 tatbikatının son kademesi icra edildi. Siviller gündelik hayatlarına devam ettiği sırada askerler tatbikata devam etti.

Dünya

İngiltere ve Fransa, sistemsiz göç konusunda anlaştı

SoleKinG
0 11

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Paris’te gerçekleştirilen dorukta, Manş Denizi’nden kaçak göçmen geçişleriyle ilgili muahedeye vardı. Muahedeye nazaran; İngiltere, küçük tekne geçişlerini engellemesine yardımcı olmak için Fransa’ya 500 milyon sterlin verecek.

Dünya

ABD’de 1995’te ilan edilen İran kaynaklı ulusal acil durum uzatılıyor

SoleKinG
0 10

ABD Lideri Joe Biden, ulusal güvenliğe tehdit oluşturmaya devam ettiğini belirttiği 1995’te ilan edilen İran kaynaklı ulusal acil durumun uzatılmasına karar verdi.

Dünya

Hangi ülkede çiftler birbirine daha aşık araştırması: Türkiye 37’nci sırada

SoleKinG
0 9

Yapılan araştırmaya nazaran birbirini en çok seven ülkeler sıralamasında birinci sırayı Macaristan alıyor. Türkiye ise yapılan araştırmada 37’nci sırada yer aldı.

Dünya

İsveç, terörizme ve PKK’ya karşı çalışmalarını ağırlaştırdığını duyurdu

SoleKinG
0 8

İsveç’in NATO Üyeliğinden Sorumlu Başmüzakereci Oscar Stenström, ülkesinin terörizme ve PKK’ya karşı çalışmalarını ağırlaştırdığını söyledi.

Dünya

Fed Lideri Powell: Faiz oranlarının varsayım edilenden daha yükseğe çıkabilir

SoleKinG
0 5

ABD Merkez Bankası Lideri Jerome Powell, son ekonomik dataların beklenenden daha güçlü geldiğini, bunun da faiz oranlarının son düzeyinin iddia edilenden daha yüksek olabileceğini gösterdiğini belirtti

Dünya

ABD istihbaratı: Kuzey Akım Boru sınırlarına sabotajı Ukrayna yanlısı bir küme düzenlemiş olabilir

SoleKinG
0 7

Geçen yıl Rus gazını Avrupa’ya taşıyan Kuzey Akım Boru sınırlarına yönelik sabotajların muhtemelen Ukrayna yanlısı bir küme tarafından düzenlendiği öne sürüldü.

Dünya

Stoltenberg: Hiçbir NATO müttefiki Türkiye kadar terör saldırısına maruz kalmadı

SoleKinG
0 10

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye’nin legal güvenlik korkuları olduğunu belirtti. Stoltenberg, “Hiçbir NATO müttefiki bu kadar çok terör saldırısına maruz kalmamıştır” dedi.