Afyon Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. CHP’li Özgür Özel, HDP’nin görüşme teklifine olumlu cevap verdi

CHP’li Özgür Özel, HDP’nin görüşme teklifine olumlu cevap verdi

SoleKinG SoleKinG -
9 0

Türkiye, 14 Mayıs’ta seçime gidiyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına çıkarılacak muhalefet adayı için aylardır devam eden görüşmeler, büyük krizlerin akabinde son buldu.

Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu duyurdu.

Böylece Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere muhalefetin ortak Cumhurbaşkanı adayı olarak girecek.

HDP, görüşmeye davet etti

6’lı masada Meral Akşener ile yaşanan aday krizi müddetinde ortaya çıkan HDP’nin dayanağı, adayın Kılıçdaroğlu olmasıyla kuvvetlendi.

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Tebriklerini ileten HDP’li Mithat Sancar, Kılıçdaroğlu’nu görüşmeye davet etti.

CHP’den davete yeşil ışık

Bunun üzerine Habertürk Tv canlı yayına bağlanan CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel, HDP’nin  davetiyle ilgili değerlendirmede bulundu. 

“Ziyaret muhtemeldir, HDP’nin genel merkezine de ziyaret yapılır”

“Ülkeyi yönetecek bir cumhurbaşkanı adayının her siyasi partiyi ziyaret edip, yapacaklarını anlatması son derece olağan.” diyen Özel, kelamlarını şöyle sürdürdü:

Ziyaret mümkündür. Ben mecliste küme başkanvekilliği yapıyorum. HDP, öbür kümeler üzere milletin oyladığı, 6 milyon oy almış, gidin orada siyaset yapın diye oy verilmiş bir partidir.

Yok saymak , ötekileştirmek olmaz. Ben seçim güvenliğine ait HDP’yi daha evvel ziyaret etmiştim. HDP’nin genel merkezine de ziyaret yapılır.

Gözden Kaçmasın Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na birinci tebrik HDP’den Haberin Detayları

Kaynak: Ensonhaber

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir