Afyon Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Jandarma hem depremzedeleri koruyor hem de çocukların yüzünü güldürüyor

Jandarma hem depremzedeleri koruyor hem de çocukların yüzünü güldürüyor

SoleKinG SoleKinG -
9 0

Mersin’de İl Jandarma Komutanlığı, asrın felaketi olarak nitelendirilen sarsıntıların yaşandığı birinci andan itibaren harekete geçti.

Birlikler arama, kurtarma, hayat takviye çalışmaları ile bölgeye sevk edilen yardım gereçlerinin izdiham olmadan inançlı bir biçimde dağıtılması için tüm imkanları ile alanda vazife alıyor.

Trafik grupları, zelzele bölgesindeki trafik sistemi ve işleyişi ile yardım gereci taşıyan araçların inançlı bir halde ilerlemesi için çalışmalarını sürdürürken, ayrıyeten bölgeden vatandaşların tahliye süreçlerine yardımcı oluyor.

Mehmetçik oradan oraya koşturuyor

Ayrıca takımlar, sarsıntı bölgesinde vatandaşın can ve mal güvenliği için gece gündüz demeden aralıksız devriye faaliyetlerini sürdürüyor.

Deprem sonrası bölgedeki çocukların yüzlerini güldürmek için misyon yapan jandarma çalışanı ve bayan astsubaylar, çocukları psikososyal taraftan desteklemeye devam ediyor.

Çocukların yüzlerini güldürmeyi ihmal etmiyorlar

Bu soğuk ve kuvvetli günlerde yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için her canın değerli ve her canın değerli olduğunu belirten Etraf, Tabiat ve Hayvanları Müdafaa Timleri ise hayvanları beslemek için çalışmalarını sürdürüyor.

Felaketin birinci anından itibaren alanda olan Mersin Vilayet Jandarma Kumandanı Tuğgeneral Necip Çarıkcıoğlu ise Osmaniye’de komutası altında bulunan birliklerin yürüttüğü çalışmaları yerinde denetleyerek komuta etmeye devam ediyor.

Kaynak: Ensonhaber

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir