Afyon Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Samsunlu itfaiyeci elini bırakmayan depremzedeye eldivenini bıraktı

Samsunlu itfaiyeci elini bırakmayan depremzedeye eldivenini bıraktı

SoleKinG SoleKinG -
8 0

Tüm ülkeyi yasa boğan zelzeleler sonrası çeşitli vilayetlerin itfaiye takımları, sarsıntı bölgesine koştu. 

Kahramanmaraş’ta 5 kişilik Karadaş ailesi, zelzelede meskenlerinin bulunduğu binanın çökmesi sonucu enkaz altında kaldı.

Elini sıkı sıkıya tuttu

Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi takımlarının de katıldığı çalışmalarla aile kurtarıldı.

Depremden 18 saat sonra çıkarılan ailenin en küçük üyesi Reyyan Karadaş, çalışmalar sırasında çok korktuğu için itfaiye çalışanı Cemalettin Dullu’nun elini sıkı sıkıya tuttu.

Enkazdan çıkarıldıktan sonra da tuttuğu eli bırakmayınca Dullu, eldiveninin tekini çıkarıp Reyyan’a bıraktı.

“Bana, ‘Korkuyorum, beni lütfen bırakma’ diye konuştu”

Olay yerine gittiklerinde dışarda birkaç farklı ailenin olduğunu söyleyen Cemalettin Dullu, “Yıkılan binanın enkazından ses geldiğini duyunca çalışmalarımıza başladık. İçeriye 3 kişi girebildik. Enkazda da 3 yetişkin, 2 çocuk vardı. Çocuklardan birinin ismi Reyyan’dı. Çavuşum onu rahatlatmak ismine, sorular soruyordu. Reyyan korktuğu için çavuşumuzun elini tutuyordu. Bırakması için benim Reyyan’ın elini tutmamı istedi. Elimi tutturdum ve enkazdan çıkarıp sedyeye yerleştirdik. Çok korktuğu için elimi bırakmadı. Elimi bırakmadığı için sedye ilerliyordu lakin Reyyan benimle kalıyordu. Bana, ‘Korkuyorum, beni lütfen bırakma’ diye konuştu. Elimi bırakmayınca ben de eldivenimin tekini çıkarmak zorunda kaldım. O, eldivenle birlikte gitti, başkası ise bende kaldı. Çok tarifsiz bir his. Birinin hayatını kurtarmak ve hayatına dokunabilmek çok farklı. Aslında bu yüzden bu mesleği seçmiştim. Mesleğimle gurur duyuyorum. Eldiveni saklıyorum, ömrümün sonuna kadar da saklayacağım” sözlerini kullandı. 

Kaynak: Ensonhaber

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir