Afyon Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Sarsıntı nedeniyle öğrencilerden imtihan iin ek müracaatlarda fiyat alınmayacak

Sarsıntı nedeniyle öğrencilerden imtihan iin ek müracaatlarda fiyat alınmayacak

SoleKinG SoleKinG -
9 0

ÖLÇME, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Koordinatörleri Kıymetlendirme Toplantısı, ÖSYM Lideri Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy’un iştirakiyle gerçekleştirildi.

Kahramanmaraş merkezli zelzelelerin üniversiteleri ve imtihan yapılan merkezleri etkileme durumlarını tespit etmek gayesiyle OHAL kapsamına alınan vilayetlerin İl ve İlçe İmtihan Koordinatörleriyle kıymetlendirme toplantısı gerçekleştirildi. ÖSYM Lideri Bayram Ali Ersoy’un iştirakiyle gerçekleştirilen toplantıda, bölgenin durumu değerlendirildi. ÖSYM Lideri Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, ÖSYM koordinatörlüklerinin durumu ve çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.

Ek müracaatlardan fiyat alınmayacak

Asrın felaketinin yaralarını el birliğiyle saracaklarını söyleyen Lider Ersoy, gerçekleştirilecek imtihanlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Ersoy,

“ÖSYM imtihan takvimindeki en yakın imtihan nisan ayı başında gerçekleştirilecek olan Ulusal Savunma Üniversitesi’nin imtihanıdır. Bu imtihanla ilgili mart ayının başında ek müracaat alacağız, ek müracaatta adaylar istedikleri yeri tercih edebilecekler. Ek müracaatlardan alınan yüzde 50 ek fiyatı, idare konseyi olarak zelzele münasebetiyle kaldırdık. İmtihanlara girecek adaylar Türkiye’nin rastgele bir yerinde imtihana girebilecek. Sarsıntı bölgesindeki birtakım bölgelerin boşaldığını öğrendik, bu bölgeler nüfus hareketliliği çok fazla. Hasebiyle bundan sonraki süreçte imtihanların nasıl yapılacağını bir arada karar vereceğiz. İmtihan sürecinde hiçbir bireyin mağduriyet yaşamaması temel amacımız olacak”

dedi.

Kaynak: Ensonhaber

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir