Afyon Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Biden’ın göğsüne biyopsi yapıldı: Kanserli doku muvaffakiyetle alındı

Biden’ın göğsüne biyopsi yapıldı: Kanserli doku muvaffakiyetle alındı

SoleKinG SoleKinG -
5 0

Beyaz Saray, Biden’ın göğsünde oluşan bir lezyon için 16 Şubat’ta yapılan biyopsinin sonucuyla ilgili Hekim O’Connor’un raporunu kamuoyuyla paylaştı.

“Kanserli doku muvaffakiyetle alındı”

O’Connor, biyopsiyle alınan lezyonun bazal hücreli karsinom ismi verilen bir cilt kanseri çeşidi olduğunu belirterek “Tüm kanserli doku muvaffakiyetle alındı.” ifadesini kullandı. Biyopsi bölgesinin etrafındaki alanın da elektrodesikasyon ile tedavi edildiğini anlatan O’Connor, ek tedaviye muhtaçlık olmadığını bildirdi.

O’Connor, bazal hücreli karsinom lezyonlarının metastaz oluşumuna meyilli olmadığına işaret etti.

Biden nezaret altında

Doktor, öteki taraftan bu lezyonların boyutlarının büyüme potansiyeli olduğunu kaydetti. Biyopsi bölgesinin düzgünleştiğini belirten O’Connor, Başkan’ın rutin denetimleri çerçevesinde nezaret altında durumunun takip edileceğini anlattı.

Beyaz Saray, 80 yaşında olması nedeniyle Amerikan kamuoyunda başkanlık vazifesini tam olarak yerine getirip getiremeyeceği sıklıkla gündeme gelen Biden’ın sıhhat durumuyla ilgili Tabip O’Connor’un ayrıntılı bilgiler içeren raporunu kamuoyuyla 17 Şubat’ta paylaşmıştı. Biden’ın sıhhat durumunun “başkanlık misyonlarını yerine getirmeye uygun” olduğunu kaydeden O’Connor, Başkan’ın göğsünde oluşan bir lezyon için biyopsi yapıldığını fakat şimdi sonuçlarının çıkmadığını kaydetmişti.

Kaynak: Ensonhaber

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir