Afyon Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Kuyuda ölü olarak bulunan baba ve oğlu son seyahatine uğurlandı

Kuyuda ölü olarak bulunan baba ve oğlu son seyahatine uğurlandı

SoleKinG SoleKinG -
14 0

Otopsi süreçlerinin akabinde yakınları tarafından İzmir İsimli Tıp Kurumundan alınan baba ile oğlunun cenazesi, Salihli’deki Merkez Hamidiye Mescidi ‘ne getirildi.

Olayda oğlunu ve torununu yitiren Mehmet Demir, taziyeleri kabul etti. Mescide sıhhat takımlarının dayanağıyla tekerlekli sandalyede gelen anne Yağmur Demir, burada gözyaşı döktü.

Baba ile oğlunun cenazesi, ikindi vakti kılınan namazın akabinde Karaağaç Mezarlığı’na defnedildi.

Cenaze merasimine aile fertleri ve yakınlarının yanı sıra Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Salihli Belediye Lideri Zeki Kayda ve vatandaşlar katıldı.

Olayın geçmişi;

Salihli ilçesindeki Barış Mahallesi’nde bulunan Gülnar Sitesi’nde, 5 Ocak’ta akşam saati ailesinin yürüyüşe çıkardığı 2 yaşındaki Batu Demir, kaçak açıldığı belirtilen 30 santimetre çapında, 60 metre derinliğindeki artezyen kuyusuna düşmüş, baba Aytuğ Demir de oğlunu kurtarmak için kuyuya girmişti.

Haber verilmesiyle bölgeye sıhhat, itfaiye, AFAD ve UMKE takımları sevk edilmiş, çalışmaların 10. saatinde kuyunun 15. metresinde Aytuğ Demir ile oğlu Batu’nun cansız vücuduna ulaşılmıştı.

Üç yıl evvel evlendikleri belirtilen ve 1 çocukları bulunan Yağmur-Aytuğ Demir çiftinin siteye 2 ay evvel taşındıkları öğrenilmişti.

Olaya ait gözaltına alınan site yöneticisi H.A. ile kaçak artezyen kuyusunu açtığı belirtilen firma yöneticisi V.Ç, “taksirle birden fazla kişinin vefatına neden olma” hatasından tutuklanmıştı.

Site bahçesinde kullanmak üzere su bulmak için yaklaşık 6 ay evvel açılan kuyuda su bulunamadığı ve üzerinin kapatılmadığı öne sürülmüştü.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir