Afyon Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. İYİ Parti Kayseri 3. Olağan İl toplantısını gerçekleştirdi

İYİ Parti Kayseri 3. Olağan İl toplantısını gerçekleştirdi

SoleKinG SoleKinG -
24 0

İYİ Parti Kayseri 3. Olağan Vilayet Kongresi gerçekleştirildi.

Kadir Has Kongre Merkezinde düzenlenen kongreye DÜZGÜN Parti Genel Lider Yardımcısı Ünzile Yüksel, ÂLÂ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş ve partililer katıldı.

Başkanlık divanının oluşturulmasıyla başlayan kongrede veda konuşması yapan eski vilayet lideri Sebati Ataman, yeni devirde vilayet başkanlığı için aday olmadığını belirterek, misyonda olduğu sürece partisini en yeterli halde temsil etmek için çaba verdiğini söz etti.

Yüksel de İYi Parti hareketinin cesurlar hareketi olduğunu ve kurulduğu günden bugüne uğraş ederek yoluna devam ettiğini söyledi.

Kayseri teşkilatının çok güzel bir grupla yola çıktığını ve önümüzdeki seçim sürecinde de başarılı sonuçlara imza atağına inandığını kaydeden Yüksel, “2023’ün birinci günlerini yaşıyoruz. Önümüzde seçim var. Erken ya da geç o burçlarda düzgünlüğün bayrağını dalgalandıracağız. Ülkeyi adaletle yöneteceğiz. Kongremizdeki adaylarımıza muvaffakiyetler diliyorum. Bize yakışır bir kongre geçirmemizi temenni ediyorum.” dedi.

İl başkanlığı için Mehmet Anadut ve Tansu Şener’in yarıştığı seçimde 593 delegeden 359’unun oyunu alan Şener, vilayet lideri oldu.

Mehmet Anadut ise 227 oy alırken 7 oy ise geçersiz sayıldı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir